Betonowe zbiorniki na gnojowicę i wodę pitną

Budowa nowoczesnych zbiorników to jeden z filarów firmy MK Invest. Znajdują one zastosowanie m in. w systemach oczyszczalni ścieków, jako magazyn wody pitnej lub deszczówki. Jednak zbiornikami, które najczęściej wykonujemy dla naszych klientów są betonowe zbiorniki na gnojowicę.

Zamknięty zbiornik na gnojowicę – co to jest?

Od 2011 obowiązują aktualne przepisy, dotyczące tego, w jakich warunkach może być przechowywana gnojówka i gnojowica. Rolnicy mają obowiązek posiadania zamkniętych zbiorników na gnojowicę. Według ustawodawcy, taki zbiornik musi posiadać ściany oraz dno absolutnie nieprzepuszczalne. Dodatkowo powinien być on szczelnie przykryty płytą, jak również posiadać otwór wentylacyjny, a także zamykany otwór wejściowy. Za nieprzestrzeganie tego wymogu grożą bardzo surowe grzywny.

Zamówienie odpowiedniego zbiornika do magazynowania gnojowicy wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Dlatego nasi specjaliści z chęcią pomogą wybrać odpowiednią pojemność. Dość oczywiste jest, że zbiornik na gnojowicę betonowy musi być odpowiednio duży, ponieważ zgodnie z polskim prawem stosowanie tego nawozu – a więc i opróżnienie – jest możliwe wyłącznie w określonych miesiącach w roku – od 1 marca do 30 listopada.

Warto również mieć na uwadze fakt, że zbiorniki na gnojowicę muszą być usytuowane w odpowiednim miejscu. Podlegają one konkretnemu unormowaniu w przepisach, jeśli chodzi o odległości od granic działki, magazynów żywności czy studni.

Kto musi być zaopatrzony w zbiornik na gnojowicę zamknięty?

Szukając takich informacji, warto zapoznać się z ustawą z 10 lipca 2007 roku o nawozach i nawożeniu (Dz. U z 2015 r., poz. 625). Ustawodawca wyróżnia tam trzy grupy producentów:

 • Gospodarstwa wielkotowarowe;
 • Gospodarstwa inne niż wielkotowarowe;
 • Gospodarstwa położone na obszarze OSN

Stopniowo coraz mniejsze gospodarstwa mają obowiązek być wyposażone w szczelny zbiornik na gnojowicę zamknięty. Z końcem 2020 roku takim wymogiem objęte są hodowle, które posiadają ponad 210 DJP. Jest to skrót od słów Duże Jednostki Przeliczeniowe. Jedna jednostka DJP odpowiada np. jednej krowie o wadze 500 kg. W stosunku do innych zwierząt oblicza się tę wartość na podstawie specjalnych współczynników.

Wybierając zbiorniki na gnojowicę betonowe od MK Invest zyskują Państwo pewność, że inwestycja od początku do końca zostanie przeprowadzona w sposób profesjonalny, z uwzględnieniem wszystkich obowiązujących na dzień budowy przepisów.

Zbiorniki betonowe na wodę pitną

W naszej ofercie dostępne są także inne zbiorniki, które znajdą zastosowanie nie tylko w rolnictwie. Państwa uwadze polecamy m.in. zbiorniki betonowe na wodę pitną. Zastosowanie tego rodzaju magazynu ma praktycznie same zalety. Przede wszystkim beton to odpowiedni materiał do wykonania takiego zbiornika, ponieważ nie jest on pożywką dla groźnych mikroorganizmów. Ze względu na modułowość elementów, zbiorniki betonowe na wodę pitną mogą mieć różny rozmiar, w zależności od preferencji danego klienta. Decydując się na współpracę z MK Invest otrzymują Państwo gwarancję fachowości w podejściu do zlecenia.

Fachowcy z MK Invest czekają na Państwa kontakt!

Przygotowywanie takie inwestycji może być trudne dla osób, na co dzień stroniących od biurokracji. Warto podkreślić, że nasi specjaliści chętnie pomogą Państwu w uzyskaniu dofinansowania na budowę zbiornika na wodę pitną czy gnojowicę. Nasza firma postawi zbiornik wg ustalone specyfikacji z kompletnym, niezbędnym wyposażeniem do jego obsługi. Doskonale wiemy że czas to pieniądz, dlatego nasi klienci zamówiony zbiornik otrzymują bez zbędnej zwłoki, w ustalonym terminie.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w celu ustalenia szczegółów.

Zastosowania zbiorników:

 • zbiorniki na gnojówkę (dla rolnictwa);
 • zbiorniki na wodę deszczową (retencyjne);
 • zbiorniki instalacji zraszających;
 • zbiorniki wody pitnej;
 • zbiorniki oczyszczalni ścieków.

Dlaczego MK Invest?

 • Generalne wykonawstwo
 • zbiornik wraz z kompletnym wyposażeniem!
 • Doradztwo w zakresie uzyskania dofinansowania
 • Szybka realizacja